SalsaFan

Láttad már Európa egyetlen salsás filmjét?

Ha most csak legyintesz, hogy “már megint egy táncos film”, tudnod kell: ez a legkubaibb salsás film, amit valaha láttam, pedig Franciaországban készült! Hogy mitől lett mégis ennyire autentikus?

 

A Salsa című filmmel az is megszereti a salsát, aki eddig félve kerülgette a latin zene eme klasszikusnak mondható szegletét. Ám nehogy összekeverd az 1988-as, igazán rémes amerikai Salsa című filmmel! A kettőnek a címen kívül az égvilágon semmi köze nincs egymáshoz, ezt jó már az elején tisztázni.

Remi Bonnet a toulouse-i zeneakadémia szépreményű zongoristája, akiből épp a vizsgája közepén tör elő az évek óta gondosan rejtegetett latin zenész-énje. Mivel az akadémián persona non grata-vá válik, Párizsba megy, hogy régi barátja, Felipe közbenjárásával tagja lehessen a Bamboo klubban játszó kubai zenekarnak. Igen ám, de oda csak kubaiak juthatnak be! Remi ezért még arra is hajlandó, hogy némi barnítókrém, egy új frizura és pár latinos ing segítségével Mongo, a kubai fiú karakterét vegye fel. Minden szép és jó, mindaddig, amíg meg nem jelenik Mongo salsa óráján Nathalie, aki úgy érzi, végre megtalálta az Igazit a jóképű “kubai” fiú személyében…

Dióhéjban ez a történet kiindulópontja. Igen, itt is van táncverseny hatalmas fődíjjal, szerelem, egy kis bonyodalom, szép fiatalok. Akkor mégis, miért kell látnod? Itt a 7+1 legerősebb érvem mellette!

#1. Igazi francia film. Ha szereted a francia vígjátékokat, nem fogsz csalódni! A tipikus kisember folyton idegbeteg karaktere éppúgy helyet kap benne, mint a pikáns humor és a kínos szituációk.

#2. Igazi kubai zene. Úgy értem, IGAZI. Nem amerikai popszámok salsás alapra mixelve, mint a legtöbb (az összes?) salsás filmben. A Sierra Maestra nevű zenekar szolgáltatja a zenei aláfestés javát, van itt salsa és son, pörgősebb és nyugisabb változatban is. A zenekar maga is jelentős szerepet kap a filmben.

#3. Igazi kubai emberek. A főszereplőn kívül, aki csak a barnítókrém hatására hazudhatja magát kubainak, tényleg mindenki latin-amerikai, akit annak mondanak. A Bamboo klub táncjeleneteit öröm nézni! Szemfülesebbek egy-két itthon is tanított figurát is kiszúrhatnak.

#4. Betekintést ad a kubai kultúrába. Tudod, mi az a santería? Ha nem, a filmből ezt is megtanulhatod! Figyelmeztetlek: ha olyanba vagy szerelmes, akinek párja van, akár az életed is múlhat ezen a tudáson! (Ha megnézted a filmet, majd megérted, mire gondolok 😀 )

#5. Szuper táncosok. A táncverseny selejtezőjén és a döntőn is le fog esni az állad. Ide tényleg táncosokat válogattak be! Hollywood elbújhat szereplőválogatás tekintetében (is) e mögött a film mögött.

#6. Komoly és könnyed témák. A szerelem, a tánc, a zene mellett olyan elgondolkodtató témák is előkerülnek, mint a szabad párválasztás joga, a titkok nyomasztó terhe, az előítéletek vagy akár az illegális bevándorlás, ami akkoriban – 2000-ben jelent meg a film – még nem keletről, hanem nyugatról (egészen pontosan, Latin-Amerikából) “fenyegette” a tisztes európai lakosokat.

#7. Lesz happy end vagy sem? A szerelmesek útja több fordulatot is tartogat, így egészen a film legvégéig egyáltalán nem lehetünk biztosak abban, hogy eljön a várva várt boldog befejezés.

#+1. Gyönyörű képek. A Salsa csodás fénybeállításai okán a végén garantáltan megmarad benned egy-egy különleges képkocka. Ez nem is csoda: nem más fényképezte, mint a spanyol származású Javier Aguirresarobe, aki később olyan díjnyertes kasszasikerekben dolgozott, mint a Másvilág, a Belső tenger vagy a Vicky Cristina Barcelona.

 

Légy te is részese a salsa fantasztikus világának a Salsa című filmmel! Ingyenes vetítés magyar felirattal augusztus 7-én 20:30-kor, előtte-utána ingyenes salsa party!

Részletek itt: https://www.facebook.com/events/4116499318422629/

 

Kedvcsinálóként itt a mozink címadó dala, a filmből kölcsönzött jelenetekkel:

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!